ДИК ги презема сите законски дејствија за одржување на локалните избори

Од:

Државната изборна комисија (ДИК) ги презема сите неопходни активности за спроведување на законските дејствија за одржување на локалните избори на 24 март, изјави денеска портпаролот на Комисијата Билјана Јовановска.

dobivaj vesti na viber

– Во ДИК се извршуваат сите неопходни активности за преземање на законските дејствија, а ќе следи донесување на роковник што ќе биде објавен, изјави Јовановска.

ДИК денеска одржува седница на која се разгледуваат датумите за подготовка на роковникот.

Би можело да ве интересира

РИК: Одложени конечните резултати поради повторување на гласањето

А1он

Ѓилас: Опозицијата освои 70.000 гласови повеќе во Белград, имаме шанса за промени

А1он

Протест пред РИК во Белград поради изборна измама

А1он

Официјални резултати од парламентарани избори во Србија – СНС 120 пратеници, Обединета Србија 38 мандати, СПС 32

А1он

РИК: Резултати од претседателските избори на 100 отсто обработени избирачки места во Србија

А1он

Меѓународни набљудувачи: Изборите во Србија ги одбележаа нееднаквите услови за учесниците

А1он

1 comment

James T Kirk 12/01/2013 - 19:56 at 19:56

Сите се спремни за избори само СДСМ не. Зашто ? Затоа што нивниот рејтинг им укажува дека ги очекува катастрофа на локалните избори.

Reply

Leave a Comment

sixteen − one =