Денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер

Од:

Претпладне умерена облачност ќе има во западните делови. Преку денот ќе преовладува сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степена.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 23 степени.

Утре и во сабота ќе преовладува претежно сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Од недела следува период на нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Би можело да ве интересира

Нестабилно време во попладневните часови, поинтензивни процеси во петок и за викендот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Поплавени десет објекти по невремето во Кавадарци

Ана Ололовска

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Ана Ололовска

ВИДЕО: Обилни врнежи од дожд во Прилеп, зголемен водостојот на реките и излевање

Ана Ололовска

Accuweather објави голема прогноза за летото

Ана Ололовска

Претпладне сончево, попладне на места нестабилно со пороен дожд

Ана Ололовска