Денеска сончево со 14 степени

Од:

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

dobivaj vesti na viber

Температурата ќе се движи од пет до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата ќе достигне до 11 степени.

Во текот на работната седмица ќе преовладува стабилно и суво време со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Би можело да ве интересира

Променливо облачно време викендов, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Ана Ололовска

Променливо облачно и нестабилно, локално со дожд, град и силен ветер

Горан Наумовски

Претпладне сончево, попладне обилен дожд и силен ветер

Горан Наумовски

Денес и утре портокалова фаза во цела држава

Горан Наумовски

Пороен дожд и грмежи попладнево и утре

Ана Ололовска

Сончево и топло со температури до 27 степени

Ана Ололовска