Време: Претежно сончево со локална облачност

Од:

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност во попладневните часови, особено во западните и северозападните предели. Ќе дува доумерен северозападен ветар.

Утринските температури ќе се движат од 4 до 12 степени, а максималните дневни ќе се движат од 18 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со локална облачност. Ќе дува доумерен северозападен ветар. Максималната дневна температура ќе го достигне 25 степен.

Би можело да ве интересира

Денес и во деновите од викендов дожд и грмежи, потопло од понеделник

Горан Наумовски

Утре променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Променливо облачно и нестабилно, локално невреме со пообилен дожд

Ана Ололовска

Облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Ана Ололовска

Претпладне облачно, попладне со дожд и ветер

Ана Ололовска

Нестабилно со пороен дожд и грмежи и следните денови, температурите без поголема промена

Ана Ололовска