Денеска облачно со дожд, грмежи и ветер

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Преку денот ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 33 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно. Преку денот ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе достигне до 28 степени.

Променливо облачно ќе биде и утре претпладне со локален пороен дожд и грмежи. Услови за локален пороен дожд ќе има и во понеделник. Од вторник ќе преовладува претежно стабилно време со пониски дневни температури, информираат од УХМР.

Би можело да ве интересира

До петок сончево и топло, за викендот дожд и ветер

Ана Ололовска

Претежно сончево, со температура до 22 степени

Ана Ололовска

Утре локален дожд и температури до 21 степен

Ана Ололовска

Променливо облачно, на планините дожд

Ана Ололовска

Променливо облачно, попладне со повремен дожд

Ана Ололовска

Студено време со врнежи од дожд и снег

Ана Ололовска