Каевски: Мицкоски не беше мета, туку режисер на крваво сценарио кое не успеа

Од:

„Мицкоски не е никаква жртва туку режисер на крваво сценарио. Режисер на сенарио кое не успеа. Тој не беше мета, туку ја одигра најлошата улога за граѓаните. Срамно е што опозицијата се обидува да предизвика меѓуетнички тензии“, рече портпаролот на владејачката СДСМ, Дарко Каевски по вонредното обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

dobivaj vesti na viber

МВР го приведе лицето кое е брат на висок член на коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса кој е директор на „Комунална хигиена во Скопје.

„ВМРО-ДПМНЕ не се менува, Мицковски не се менува. Тие немаат друга стратегија освен да креираат конфликт. Подготвени се да ја запалат цела држава. Не се работи за меѓуетнички тензии, туку за крваво сценарио. Граѓаните да останат смирени, а институциите да си ја завршат работата“, порачаа од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Дезертерот Ковачки не може да го одбрани криминалот на Мицкоски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, прави опструкции за бизнис интереси и лични богатења

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица се против ЕУ, против стратешкиот интерес на замјава

Ана Ололовска

СДСМ: Арсовска само потврди, ВМРО ДПМНЕ е криминална партија

Ана Ололовска

Каевски: Институциите да ја испитаат улогата на Мицкоски во спорниот тендер

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, затоа Мицкоски молчи за тендерот од 136 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска