ЦУК: Повозрасно неподвижно лице најверојатно настрада во пожар во Аеродром

Од:

Центарот за управување со криза (ЦУК) соопшти дека утрово во 6.33 часот на единствениот број за итни случаи 112 е добиена пријава за пожар во стан во зграда на шести кат на улицата „Пандил Шишков“ во Општина Аеродром.

Екипи на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје веднаш излегле на терен и го изгаснале пожарот без да се прошири на соседните станови.

Во пожарот најверојатно настрадало повозрасно неподвижно лице.

Во гаснењето на пожарот интервенираат 15 пожарникари со шест противпожарни возила.

Би можело да ве интересира

Запалени две диви депонии во тетовско

Се запали воз во Белград

Горан Наумовски

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов

(ВИДЕО) Пожар во охридската кафеана „Беко“

Горан Наумовски

Возач од Македонија имал мозочен удар во Унгарија, денеска е пренесен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов