Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Од:

Две несреќи се случија утринава на патот Охрид-Кичево, а повредени се пет лица. Пред влезот во Охрид, се преврте камион, а повреден е возачот кој е префрлен во болница. За оваа несреќа, нема информации дали е предизвикана поради невнимание или е сообраќајка. Инаку, камионот кој учествувал во несреќата е сопственост на компанијата која работи на изведба на патот Кичево-Охрид.

Во одделна сообраќајна несреќа помеѓу два автомобили во близина на селото Песочан, повредени се четири лица кои со Брза помош се префрлени во охридските болници. Засега нема информација која е причината за сообраќајката, но и каков тип на повреди имаат учесниците во несреќата. Увидот на полицијата трае, по што МВР ќе соопшти повеќе информации.

Би можело да ве интересира

Шест повредени, од кои еден потешко, при судир на три возила во Тетово

Ана Ололовска

Загина 56-годишен маж откако со трактор удрил во ѕид и се превртел

Ана Ололовска

Еден загинат, тројца повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Ана Ололовска

Во Кичево се одбележува Неделата на борба против туберкулозата

Ана Ололовска

Загина велосипедист од Македонски Брод

Ана Ололовска

Обвинителството поднесе жалба, бара затвор за возачот што ја предизвика сообраќајката кај „Млечен ресторан“

Ана Ололовска