ВИДЕО: Панчевски сам си ја урива дивоградбата

Од:

Претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски почна сам да си го урива нелегално доградениот објект откако вчера Општина Центар најави дека потпишува договор со фирма која треба да постапи по барањата на градежните инспектори.

Нејасно е зошто Панчевски почна со уривање самиот, кога во медиумите пласираше информации дека градоначалникот Андреј Жерновски врши хајка против него и дека доградбата е легална.

Од Општината вчера појаснија дека се чека уште потпишување на договор со фирмата која треба да ја урива доградбата, што утрово било потпишано од градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски.

Би можело да ве интересира

Утре во Скопје ќе има протест и марш, МВР со посебен сообраќаен режим

Горан Наумовски

Општина Центар затвори нелегално градилиште на булеварот „Никола Карев“

Заедно со Жерновски уште 14-мина земаат плата за непочнатиот клинички центар

„Шанса за Центар“ предупредува: Повторно со техничка исправка на план ќе се гласаат два ката плус спроти стара Градска болница

Маја Илиевска-Пачемска

Комисија од Центар ги запишува покривите што летаа во невремето и поплавените простории

Судијата Владимир Панчевски влезе во затворот во Шутка да си ја одлежи казната

Кристијан Ландов