Целосна дезинфекција на Центарот за култура-Битола

Од:

Центарот за култура-Битола информира дека претпладнево екипи на ЈЗУ Центар за јавно здравје извршиле целосна дезинфекција на таа национална установа за култура.

Од НУ Центар за култура очекуваат од Министерството за култура да добијат нов протокол за работа, правилник за спроведување на мерките за безбедност од здравствената криза предизвикана со Ковид-19 и по подолога пауза да продолжат со програмските активности од сферата на културата.

Би можело да ве интересира

Предлог казна од 2 000 евра за лице од Битола за непочитување на наредба за домашна изолација

Ана Ололовска

Граѓаните кои имаат штети од невремето во Битола да се пријават за помош, повика градоначалничката Петровска

А1он

Поплавени улици и домови во Битола, со градобијни ракети се растерувале облаците

А1он

ВИДЕО: Силен и пороен дожд, поплавени улици во Битола

А1он

Во Здравствен дом Битола за три години реализирани 54 нови вработувања, целосно реновирана Службата за итна медицинска помош

А1он

Ограбена продавница за накит во Битола, украдени 28 часовници во вредност од 575 илјади денари

А1он