Божик е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Од:

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 7 јануари 2022 година – петок, Божик, првиот ден на Божик според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

dobivaj vesti na viber

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, им го честита Божик на граѓаните од православната вероисповед.

Би можело да ве интересира

Денот на македонската револуционерна борба неработен за сите граѓани на С. Македонија

Ана Ололовска

Петок пред Духовден, 10 јуни неработен за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

2 Мај неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Велики Петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Богојавление неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Ана Ололовска