Богојавление (Водици) неработен ден за православните граѓани

Од:

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 19 јануари 2021 година (вторник), Богојавление (Водици) е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Северна Македонија.

dobivaj vesti na viber

Неработниот ден е прогласен согласно со Законот за празниците(„Службен весник на РМ” бр.21/98 и 18/07).

Министерството за труд и социјална политика им го честита празникот Богојавление (Водици) на граѓаните од православната вероисповед.

Би можело да ве интересира

Петок пред Духовден, 10 јуни неработен за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

2 Мај неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Велики Петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Богојавление неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Ана Ололовска

Божик е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска