Богојавление неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Од:

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 19 јануари 2022 година – среда, Богојавление (Водици), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Северна Македонија.

dobivaj vesti na viber

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита празникот Богојавление (Водици) на граѓаните од православната вероисповед.

Би можело да ве интересира

Денот на македонската револуционерна борба неработен за сите граѓани на С. Македонија

Ана Ололовска

Петок пред Духовден, 10 јуни неработен за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

2 Мај неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Велики Петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Божик е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска