Блокада на регионалниот пат Струмица – Радовиш, граѓаните против францускиот предлог

Од:

Група граѓани со развиорени македонски знамиња излегоа на протест против францускиот предлог, блокирајќи го со автомобили магистралниот пат Струмица – Радовиш.

Според најавите за денешните блокади кои ќе се случуваат на повеќе локации, сообраќајот ќе биде во прекин еден час.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Влезе во затвор пиштолџијата Кока кој пукаше на протестот кај Скендербег

Кристијан Ландов

Две нови пресуди за инцидентите пред Собранието: Една година затвор за фрлањето молотов коктел кон полицијата, условна за подготовка

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Четири месеци затвор за пиштолџијата што впери пиштол во демонстрантите, па пукаше кај Скендербег

Кристијан Ландов

Приведено уште едно лице за инцидентот кај плоштадот Скендер бег, поднесена кривична пријава

Ана Ололовска

Приведени вкупно десет учесници во денешниот протест пред Собранието

Ана Ололовска

Петмина приведени оти фрлале тврди предмети кон Собранието на денешниот протест

Ана Ололовска