Битолчанец го убил зетот

Од:

Битолчанец го убил својот поранешен зет, откако тој упаднал во неговата куќа и со остар предмет ја нападнал поранешната сопруга, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (21.02.2022), во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Ѓ.(62) од Битола, затоа што околу 05.55 часот во претсобјето од неговата куќа со пиштол пукал и го погодил С.С.(44) од Битола, кој починал на местото. Според пријавеното, претходно С.С. со употреба на сила влегол во куќата на Т.Ѓ. и со остар предмет се заканувал на ќерката на Т.Ѓ., која е негова поранешна сопруга. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид на местото извршиле екипа од СВР Битола и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен прилепчанец за издржување казна затвор од шест години и пет месеци

Ана Ололовска

Приведен измамник од тетовско, следува соодветна пријава

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници во Скопје, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведено лице барано по потерница

Ана Ололовска

Претрес во Прилеп, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско по распишана централна потерница

Ана Ололовска