БЕСА: Функционери на ДУИ вршат притисок врз гласачите

Од:

Движењето БЕСА соопшти дека имаат сознанија оти некои функционери на ДУИ почнале да вршат притисок врз гласачите.

– Некои функционери на ДУИ вршат притисок и им се закануваат на гласачите со веќе познатата фраза во овие 18 години: „ќе видите по изборите“. Апелираме до вработените во администрацијата, наставниците, професорите, лекарите, невладините организации, сите други на кои може да им се закани ДУИ, воопшто не се плашат затоа што ДУИ ја изгуби силата, а ќе ја изгуби и власта по 15 јули. Помина времето кога можеа да им се упатуваат закани на интелектуалци и професионалци. Даваме гаранции дека со следната влада секој ќе се чувствува безбедно на своето работно место, велат од Движењето БЕСА.

Би можело да ве интересира

Конститутивната седница на Собрание во вторник под посебни протоколи

Ана Ололовска

Али Ахмети: Се сретнавме со Биљал Касами, разговаравме за евроинтеграциите и реформите

А1он

„Форин Полиси“: Изборните резултати во С. Македонија се добра вест за ЕУ и САД

Ана Ололовска

Партиите „во низок старт“ за преговори за формирање нова влада

Ана Ололовска

СДСМ: Ќе формираме влада која уште попосветено ќе работи во интерес на граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бачев: Единствена Македонија е колатерална штета на изборите од планот на „ѕверот“

Ана Ололовска