БЕСА: Функционери на ДУИ вршат притисок врз гласачите

Од:

Движењето БЕСА соопшти дека имаат сознанија оти некои функционери на ДУИ почнале да вршат притисок врз гласачите.

– Некои функционери на ДУИ вршат притисок и им се закануваат на гласачите со веќе познатата фраза во овие 18 години: „ќе видите по изборите“. Апелираме до вработените во администрацијата, наставниците, професорите, лекарите, невладините организации, сите други на кои може да им се закани ДУИ, воопшто не се плашат затоа што ДУИ ја изгуби силата, а ќе ја изгуби и власта по 15 јули. Помина времето кога можеа да им се упатуваат закани на интелектуалци и професионалци. Даваме гаранции дека со следната влада секој ќе се чувствува безбедно на своето работно место, велат од Движењето БЕСА.

Би можело да ве интересира

ДУИ предлага и онлајн одржување на собраниските седници

Ана Ололовска

ДУИ го поздравува четвртиот пакет од 470 милиони евра помош за граѓаните и економијата

Ана Ололовска

Кадрија: Со четвртиот пакет економски мерки, Владата докажа дека е посветена

Ана Ололовска

Пратениците на Беса ја напуштија СДСМ во Собранието, ќе делуваат самостојно

Габриела Димковиќ-Мишевска

Кај портали со голи задници и партиски послушници заврши дел од државните пари за рекламирање на партиите

ДУИ ќе има пет заменици министри и пет државни секретари, директорските места не се поделени

А1он