Бадник е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Од:

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 6 јануари 2022 година – четврток, Бадник, ден пред Божик, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

dobivaj vesti na viber

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита Бадник на граѓаните од православната вероисповед.

Би можело да ве интересира

Петок пред Духовден, 10 јуни неработен за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

2 Мај неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Велики Петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Богојавление неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Ана Ололовска

Божик е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска