Арсовски: Заев по секоја цена со европско знаменце во Собранието сака да го изгласа Законот за марихуана

Од:

Заев по секоја цена со европско знаменце сака во Собранието да го изгласа Законот за марихуана.Предложен пред само неколку дена од страна на Владата, нормално од најверниот претставик кој го брани до крај криминалот на Зоран Заев и власта, Венко Филипче, како ресорен министер на министерството за здравство рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

„По ниту едно поглавје, по ниту еден критериум и интерес на европското семејство и ЕУ не може да се стави овој закон за марихуана или канабис да биде изгласан со европско знаменце. Тоа е закон кој е единствено од интерес на нарко мафијата, односно на картелот Заеви кои ја предводат таа мафија. Тоа е закон кој треба да го легализира она за кое што е уапсен шоферот на Трајче Заев и командирот на прилепската полиција кои беа уапсени за шверц на марихуана. Овој закон треба да го легализира тоа и овие луѓе да бидат на слобода“ – вели Арсовски.

Би можело да ве интересира

Заев: Шансите за кревање на бугарската блокада ќе се зголемат за 50 проценти по изборите во двете земји

ВМРО-ДПМНЕ: На четири дена пред изборите, Заев дели поткуп на 160 фирми

Заев: Претседател Албанец ќе биде избран кога сите граѓани ќе бидат подготвени да гласаат за него

Ана Ололовска

Заев: Македонија е препознаена како инспиратор на еден нов Балкан

Катерина Павлова-Николовска

Заев на петгодишнината од УМТ: Почитувајќи ги разликите на секоја заедница, воспоставуваме разбирање, толеранција и заедништво

Ана Ололовска

Заев: Јавното обвинителство и судот ќе одлучат дали има човечка, индивидуална, субјективна или каква било одговорност за пожарот во модуларната болница во Тетово

Ана Ололовска