Арсовска му се закани на Кичевски со тужба: Да се извини или ќе треба да докажува на суд дека Градот е пред банкрот

Од:

Жалиме што се уште постојст луѓе кои мислат дека 1000 пати кажана лага ќе стане вистина, но политичката реалност во Македонија креирана од коалицијата СДСМ-ДПМНЕ единствено се базира на лаги и измислици се вели во реакцијата од Град Скопје на денешната прес конференција на претседателот на скопската организација на СДСМ.

– Градот Скопје ниту е блокиран ниту е во банкрот. Редовно се сервисираат тековните обврски, а без пречка се реализираат сите проекти. Градот Скопје е единствена институција во Македонија која работи со позитивни резултати и покрај политичките и институционалните обврски. Меѓу останатото сме единствена институција која прва линеарно ги зголеми платите. Васко Кичевски може да го смета ова соопштение како демант, да се извини во законскиот рок и да го повлече кажаното, во спротивно вистината ќе треба да ја докаже на суд, се вели во реакцијата од Град Скопје.

Би можело да ве интересира

Арсовска му порача на Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи и го подобрува рејтингот

Горан Наумовски

Скопје избран за европска престолнина на културата за 2028 година

Кино на отворено „Панкот не е мртов“

Град Скопје: Го осудуваме секое насилство кон новинарите, но и насилството од новинарите

Горан Наумовски

Арсовска: Мицкоски да им каже на неговите советници како да гласаат и да одржиме седница

Орце Костов

Јанчева: СДСМ против враќање на спомениците од режимот