Анима Мунди: Колење на јагниња во градинка во Делчево

Од:

„Откако колење на јагниња во градинка е прифатливо, нормално, не постои веќе ништо што би можело да не изненади во оваа недојдија! Вработените од градинката Весели Цветови во Делчево, оние што треба да ги научат најмалите на љубов и емпатија ги изложуваат на немилосрден чин и ова го нема во ниту едно нормално и развиено општество“, велат од Анима Мунди.

dobivaj vesti na viber

– Ги повикуваме АХВ и МТСП итно да постапат, ова е мачење на животни, траумирање на деца, нормализирање на чин на колење и се останато што не доликува на вработени во воспитно образовна институција, соопшти Анима Мунди.

Би можело да ве интересира

Анима Мунди: Зошто државата е против активистите да ги стерилизираат и вдомуваат бездомните животни?

Ана Ололовска

Анима Мунди: Заштитата на копитарите постои единствено на билборди и единствено со финансиска поддршка

Ана Ололовска

Анима Мунди прашува ако завршиле 102 кучиња заловени во 2020 год од ЈП Лајка

АХВ: Случајот ќе биде разгледан, а инспекторот повикан на разговор и соодветно процесуиран

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инспектор од Берово место да го заштити се изживува врз врзано јагне, живо принесено на маса

Ана Ололовска

Реакција на Анима Мунди: Градоначалникот да даде имиња на сите за кои инсинуира дека оствариле профит