Адеми: Немам информации каде е пратеникот Реџепи

Од:

Арбр Адеми од ДУИ во изјава за медиумите истакна дека немаат информации каде е пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи.

„Секако дека пратениците се за една Влада која негува европски и евроатлантски вредности, така што срцето на г-дин Реџепи лежи во Вашингтон и Брисел, и јас сум длабоко убеден дека токму неговата одлука лежи тука“, истакна Адеми.

Тој рече дека не знае каде се наоѓа пратеникот и дека новинарите можат да го побараат за да дознаат.

„Јас сум немал контакт со него“, рече тој.

Би можело да ве интересира

Пешевска: Најодговорните министри за сите криминали повторно се во Владата

Сајкоски: Предложената влада е лош експеримент на Заев

Каевски: Лицемерието на Левица не поминува ниту во Собранието, ниту кај граѓаните

Георгиевска: Од каде го црпеше Мицкоски легитимитетот кога се обидуваше да стане мандатар, а не беше ни на пратеничките листи

Втор ден расправа во Собранието, до полноќ треба да се гласа за новата Влада

Катерина Павлова-Николовска

Силјановска Давкова: Во Владата на Ковачевски има лица чии биграфии личат на флаери