37-годишна битолчанка ограбила златара

Од:

Денеска (19.12.2022) во Битола, полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола ја лишиле од слобода Б.П.(37) од Битола.

Таа се сомничи дека 17.12.2022 извршила кражба во златарница во Стара чаршија во Битола.

Во службен разговор во полициска станица Б.П. го признала делото, а одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсени македонски и српски државјани во Солун, откриени над 21 килограм накит и злато во нивните возила

Русите во 2022 година купиле над 50 тони златни прачки

Горан Наумовски

Потврдено богато наоѓалиште на злато во источна Србија

А1он

Акциска контрола во Битола, одземено злато без соодветен жиг

Индиските власти фатија маж како шверцува крпи натопени во течно злато

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он