20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Од:

Вчера во 10.05 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Бранислав Нушиќ“ патничко возило „нисан микра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот М.Т. од Скопје удрило во пешакот Л.Ц., 80-годишна жена од Скопје и го напуштило местото на несреќата, извести МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Ц. констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, додава МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Во пожар во Велес изгоре човек

Ана Ололовска

Штипјанец ја истепал својата мајка, а потоа нападнал и полицаец

Ана Ололовска

Сообраќајка во Скопје-пет лица пренесени во болница, од кои две деца

40-годишен скопјанец пронајден мртов во својот дом

Ана Ололовска

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје, однесен во Комплексот клиники

Ана Ололовска

21-годишна девојка од струмичко со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

Ана Ололовска