2 Мај неработен за сите граѓани на Македонија

Од:

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 1 Мај 2022 година (недела), Денот на трудот, односно 2 Мај (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

dobivaj vesti na viber

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Северна Македонија им го честита Денот на трудот.

Би можело да ве интересира

Денот на македонската револуционерна борба неработен за сите граѓани на С. Македонија

Ана Ололовска

Петок пред Духовден, 10 јуни неработен за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска

Велики Петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Ана Ололовска

Богојавление неработен ден за граѓаните од православната вероисповед

Ана Ололовска

Божик е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Ана Ололовска