АД ЕСМ и АДОРА постигнаа договор за закуп на топланите

Од:

АД ЕСМ и АДОРА постигнаа договор за закуп на топланите во сопственост на АДОРА, кои ќе се користат од страна на АД ЕСМ во процесот на обезбедување парно греење за градот Скопје. Договорот за закуп е со трајност за времетраење на грејната сезона 2022/23г. Закупнината е дефинирана според постоечката цена утврдена од РКЕ.

dobivaj vesti na viber

Двете компании покажаат општествена одговорност и свесност за моментот во однос на потребите на граѓаните на Скопје и постигнат е договор сите прашања кои претставуваа предмет на дискусија да се апсолвираат во следниот период.

Би можело да ве интересира

Потпишан договор, продолжува испораката на греење во Чаир и Бутел

ЕСМ: Греење ќе има, гас и топлинска енергија навремено се набавени за цел декември

ЕСМ: Во тек е изработка на фактурите за топлинска енергија за октомври

„ЕСМ продажба“ ги испраќа по пошта договорите за субвенционирано снабдување, поевтина струја од 1 декември

Од први декември сите пријавени кои ги исполнуваат условите ќе добиваат струја од „ЕСМ Продажба“

Ана Ололовска

Скопје Север исклучен од системот за гас по забраната од Град Скопје да користи мазут

Горан Наумовски