(ВИДЕО) Концерт на Андреа Бочели во живо: Да ја прегрнеме оваа ранета планета

Од:

Италијанскиот тенор Андреа Бочели вечерва одржува велигденски концерт во празната катедрала Дуомо во Милани во обид со неговиот глас да пробуди надеж за целото човештво.

Неговиот настап е пренесуван во живо на „Јутјуб“, а тој изјави дека не станува збор за концерт туку „прилика за заедничка молитва за Милано и за целиот свет“.

Концертот го следат речиси половина милион луѓе од целиот свет.

„Да ја прегрнеме оваа планета Земја со пулсирачки срца. Дарежливото, храбро и проактивно Милано и цела Италија ќе биде повторно и наскоро победнички модел, мотор на ренесансата“, рече тој.

Би можело да ве интересира

Фармацевтските здруженија против укинувањето на патентите за вакцините

Ана Ололовска

Црн рекорд во Индија: Околу 4.000 починати за едно деноноќие

Ана Ололовска

Грција ќе дозволи влез на туристи вакцинирани и со руската и кинеската вакцина

Ана Ололовска

Нов црн рекорд во Индија, речиси 4.000 луѓе починаа од Ковид-19 во изминатиот ден

Жарко Настоски

Укинат задолжителниот карантин за македонските државјани во Албанија

Жарко Настоски

Меси организирал тимска вечера со 50 луѓе, ќе го казнат колку што заработува за четири часа

Жарко Настоски