Planes, нов филм на Disney

Од:

Disney објави трејлер за нивниот нов анимиран филм, Planes.

Приказната го следи Дасти, сонувач од мал град, кој копнее да учествува во епска воздушна трка.

Режисер е Клеј Хол, додека сеуште нема информации за актерите кои ќе ги позајмат гласовите за филмот. Planes ќе се појави во кино салите на 9-ти август.

Би можело да ве интересира

Промоција на филмот „Малечка“ на Ана Андонова

Ана Ололовска

Започна програмата на Европската филмска платформа

Ана Ололовска

Филмови на „Авард филм и видео“ на фестивали во Поградец, Белград и Измир

Ана Ололовска

Се отвора Европската филмска платформа – European Film Factory

Ана Ололовска

„Медена земја“ од денеска во француските киносали

Ана Ололовска

Почина чешкиот режисер Јиржи Менцел

Ана Ололовска

Leave a Comment

fourteen + 11 =