Најпродавани книги во Македонија за 2019 година

Од:

Читателите и оваа година го ставија на првото место авторот Гијом Мисо, според топ 10 листата на најпродавани и најчитани книги во нашата држава за 2019 година што ја објави kupikniga.mk

На листата на топ 10 најпродавани книги за 2019 година се:

– Девојката од Бруклин – Гијом Мисо

– Ако не постои утре – Гијом Мисо

– Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината – Александар Алексов

– Девојката и ноќта – Гијом Мисо

– Апартман во Париз – Гијом Мисо

– Станарката на замокот Вајлдфел – Ен Бронте

– Е, баш ме заболе – Марк Менсон

– ЦРНА КАКО АБОНОС – Сала Симука

– Точка на измама – Ден Браун

– Лесен начин да ставите крај на пушењето – Ален Кар

Би можело да ве интересира

МОН за доцнењето од три месеци: Авторите немаа интерес да достават предлог учебници

Орце Костов

Десет книги за античката филозофија од академик Витомир Митевски

Излезе петтиот број од книжевното списание „Книжевни елементи“

А1он

Во сите книжарници „Литература.мк“ се слават денови на литературата, овој пат со попусти до 70 отсто

Жарко Настоски

Објавена книгата „Хотел со големо Л“ од Шурд Кајпер

А1он

Книготека.мк: Преземете бесплатна книга од домашен или странски автор по ваш избор

А1он