Концерт во Париз на „Света Злата Мегленска“ на Денот на независноста

Од:

По повод Денот на независноста концерт во Париз одржа женскиот хор „Света Злата Мегленска“.

-Прекрасен концерт на женскиот хор „Света Злата Мегленска“ по повод националниот празник на Република Северна Македонија – Денот на независноста во американската катедрала во Париз, стои во твитот на Амбасадата на Република Северна Македонија во Франција.

Би можело да ве интересира

Гостување на камерниот хор „Херувими“ во Црна Гора

Ана Ололовска

Хорот на КУД „Стив Наумов“ – Битола гостува во бугарскиот град Дупница

Ана Ололовска

Од денес до сабота, меѓународен хорски фестивал „Скопје Пее“ („Skopje Sings”)

Ана Ололовска

„Скопје пее“ („Skopje Sings)” – прв меѓународен хорски фестивал во Скопје

Ана Ололовска

Унгарскиот машки камерен хор „Св. Ефраим“ ќе настапи во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“

Ана Ололовска

Томе Илиев секстет и унгарскиот машки хор „Св. Ефраим“ викендов на „Скопско лето“

Ана Ололовска