Ештон Качер: Имав доста лошите филмови

Од:

Американскиот актер, Ештон Качер во едно интервју откри дека е свесен за лошите филмови во кои што глумел.

Точно знам во кои филмови, улогите се без врска. Но ги знам и оние добрите, кои луѓето ги сакаат. Свесен сум за тоа, не поради профитот во филмот, бидејќи тоа нема да ви ја открие вистината, туку благодарејќи на моите пријатели. Тие секогаш ми ја кажуваат вистината – изјави познатиот актер.

Што се однесува до неговото најново остварување, улогата на Стив Џобс во филмот за познатиот основач на „Епл“, актерот се надева на успех.

Мислам дека тој филм излезе добро. Џобс беше неверојатен, но истовремено и многу обичен лик.

Би можело да ве интересира

Престижниот „Карлови Вари“ го селектираше македонскиот филм „Снежана на крајот умира“,кој е поддржан од Агенцијата за филм

Ана Ололовска

ДФРМ едногласно ги поддржа мерките за спас на филмската фела и македонската кинематографија

Ана Ололовска

Започна снимањето на хрватско-македонскиот филм „Таја носеше црлена шамија“

А1он

Премиера на краткиот филм „Вистината за Бади“

Ана Ололовска

Агенцијата за филм застапена со е-павилијон на Филмскиот маркет на Канскиот фестивал

Ана Ололовска

Македонија станува дел од ревидираната Европска конвенција за кинематографска копродукција

Ана Ололовска

Leave a Comment

nineteen + 19 =