Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Николиќ: Србија нема да го признае Косово никогаш

А1он
„Србија никогаш нема да ја признае независноста на Косово“, со оваа порака до високиот преставник за надворешна и безбедноса политика на Европската Унија, Кетрин Ештон
Регион

Земјотрес во Турција, 5.5 според Рихтер

А1он
Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди југоисточниот дел на Турција. Направена е материјална штета, нема вести за повредени. Епицентарот
Регион

Водачот на „Алкатраз“ доби 16 месеци затвор

А1он
Милош Радосављевиќ – Кими, водачот на навивачката група „Алкатраз“ доби 16 месеци затвор поради загрозување на безбедноста на новинарката од Б92, Бранкица Станковиќ. Тој беше
Регион

Тадиќ и Дачиќ речиси се договорија, владата е при крај

А1он
Лидерот на ДС и СПС, Борис Тадиќ и Ивица Дачиќ постигнале договор на вчерашните разговори за новата владина програма, принципи и управување на економската и