Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Анџелина Џоли слета на сараевскиот аеродром, за да присуствува на 18-тиот СФФ

А1он
Со филмот „Деца“ на БХ режисерката Аида Бегиќ, синоќа во Сараево започна 18-тиот СФФ. Босанската филмска, но и музичка елитa, синоќа прошета по црвениот тепих,
Регион

Гордон: Србија ќе мора да се помири со независноста на Косово

А1он
Помошникот американски државен секретар, Филип Гордон денеска во Дубровник изјави дека САД очекуваат нормализација на односите меѓу Србија и Косово. „Ни ние ниту ЕУ не
Регион

Романскиот Парламент го отстрани од функцијата Трајан Басеску

А1он
Романскиот Парламент денеска изгласа одземање на овластувањата на претседателот на државата Трајан Басеску, поради кршење на основните закони. Од 432 пратеници, 258 гласаа „за“ суспензија