Рома убедлива против Фиорентина

Убедлива победа со 4:0 оствари синоќа екипата на Рома против Фиорентина во натпревар од 23. коло на Серија А.

Домаќините поведоа во 39. минута со погодокот на Един Џеко. Федерико Фацио во 58. Минута зголеми на 2:0, Раџа Наинголан во 75. Минута ја навести високата победа, а триумфот го потврди Џеко со својот втор гол во 83. минута.

Ова беше 16. победа за Рома оваа сезона и со новите три бода има вкупно 50 пробивајќи се на втората позиција на табелата. Лидер е Јувентус со 54 бода и натпревар помалку. По Рома следуваат Наполи со 48, Лацио со 43, Интер и Аталанта со 42,…

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?