Фудбалерите на Јувентус го продолжија својот мит на непобедливост, сега бројката на последовни натпревари без пораз во Серија А изнесува 45.

Рома беше новата жртва, со наведнати глави го напуштија стадионот во Торино и со 4 гола во својата мреша а постигнаа само еден.

Пирло во 2. минута од слободен удар го отвори резултатот, веќе во 14. беше 2:0, Видал од пенал, за две минути подоцна Матри да зголеми на 3:0. Имаше Јувентус уште многу шанси во првиот дел да го зголеми водството но остана 3:0.

во 69. минута освалдо од пенал намали на 3:1 и тоа беше се од гостите. До крајот нововлезениот Џовинко истрча одлична контра и ги постави конечните 4:1.

На првиот натпревар од 6. коло во Серија А, Парма и Милан одиграа 1:1.

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?