Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле

Од:

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот Тарапака во Чиле, соопшти денеска Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 103 километри, јавува Ројтерс.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес почувствуван во Дебар и околината, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер ја погоди границата меѓу Киргистан и Кина

Земјотрес во Бугарија

Земјотрес почувствуван во Струга и околината

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Русија

Силен земјотрес во Италија