Земјотрес ја потресе централна Италија

Од:

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала ја потресе централна Италија околу 17.50 часот, соопшти Сеизмолошкиот завод на Србија.

Земјотресот бил на длабочина од 19 километри под земјата, а според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар бил почувствуван и во Јадранското Море.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Русија

Силен земјотрес во Италија

Смог го покри Милано, воведени се ограничувања: „Излезете што помалку“

Силен земјотрес во БиХ, епицентарот е на 16 километри од Сараево

Силен земјотрес го погоди Крит

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку тројца загинаа во несреќен случај во Фиренца

Горан Наумовски