Загина актер откако врз него падна дел од сценографија во Бољшој театарот

Од:

Актер загина откако врз него падна дел од сценографија во Бољшој театарот во Москва, јавија руски медиуми повикувајќи се на извори од службата за итни случаи.

dobivaj vesti na viber

„Дел од сценографијата се урна на сцената за време на операта Садко и притоа загина 37-годишен актер“, потврди извор од руската служба за итни случаи.

Според тој извор, операта била прекината веднаш по инцидентот, а на местото била повикана полиција и брза помош.

Би можело да ве интересира

Русија протерува вработена во норвешкиот конзулат поради русофобни изјави

А1он

Според Кремљ Западот останува без опции за притисок врз Москва

Битолчанец загина во сообраќајка на патот Битола-Демир Хисар

Голоб предупреди на „информациска војна“ на Москва на Балканот

ВИДЕО: Двајца повредени во пожарот во Москва, евакуирани 120 лица

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Голем пожар во деловна зграда во Москва

Катерина Павлова-Николовска