Убиен е полицаец во Москва, негов колега е ранет

Од:

Еден полицаец загина денеска во напад во Москва, додека друг е повреден, соопштија руските служби за итни случаи.

Вториот полицаец кој беше нападнат е на интензивна нега, пренесува РИА.

Се уште не се познати напаѓачите на полицајците.

Би можело да ве интересира

Во Скопје „исчезнаа“ работници од Непал

Горан Наумовски

Во Москва втор ден по ред е соборен температурниот рекорд

Кривична пријава за „предизвикување општа опасност“ против полициски служеник во Струмица

Предраг Петровиќ

Балтичките земји ја повикаа ЕУ да изгради одбранбена линија со Русија и Белорусија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Се зголемува бројот на жртвите во пожарот близу Москва, луѓето во паника скокнале од прозорците на запалената зграда