(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Ајкула уби Русин во Хургада, со него била и неговата девојка

Од:

Русинот Владимир Попов (23) е убиен денеска од ајкула во познатото египетско летувалиште Хургада.

Со него беше и неговата девојка, која успеа да побегне.

Туристите ужасно гледаа од брегот како ајкулата го напаѓа човекот пред да успее да го одвлече во водата.

Туристот е по потекло од Русија и, според медиумите, долго време престојувал во Египет.

На туристите кои го посетуваат одморалиштето сега наводно им е забранет влез во водата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ

Ајкула нападна жена на плажата Рокавеј во Њујорк: Тешко повредена

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

ВИДЕО: Паника во Шпанија-перки се појавија во водата, сите почнаа да бегаат

Уште еден напад на ајкула: Жена нуркаше, а потоа се спаси од пеколот, морето за секунда стана црвено