Во Шри Ланка слон подиве и повреди 18 лица

Од:

Најмалку 18 луѓе се повредени кога на будистичка верска свечена прослава на Шри Ланка, слон подиве и протрча преку насобраниот народ.

Слонот бил дел од поворката којашто во саботата минувала низ градот Коте, што се наоѓа близу главниот град Коломбо.

Човекот кој бил на слонот, паднал и за малку бил прегазен. Повредените се примени во две болници.

Извештае говорат дека 16 од 18 лица се отпуштени од здравствените установи.

Би можело да ве интересира

Пожар на огромен танкер кај Шри Ланка, стотици илјади тони нафта пред излевање во Индискиот Океан

А1он

Воен ловец „У-12“ се урна во Шри Ланка, четворица загинати

Ана Ололовска

Поранешниот министер за одбрана – нов претседател на Шри Ланка

Ана Ололовска

Претседателски избори во Шри Ланка

Ана Ололовска

Колективно труење со храна во центар за пребројување на гласови во Шри Ланка

Ана Ололовска

Шри Ланка: За последиците од нападот одговорен е шефот на тајната служба

Ана Ололовска