ВИДЕО: Во пад на израелски воен хеликоптер загинаа двајца пилоти

Од:

Израелски воен хеликоптер вчера се урна во морето кај северниот брег на Израел, при што загинаа двајца пилоти, соопшти израелската војска.

dobivaj vesti na viber

Третиот член на екипажот е повреден во несреќата и итно е пренесен во болница, соопшти војската

Хеликоптерот се урнал за време на тренажен лет, а командата на израелските воздухопловни сили отворила истрага за случајот и наредила привремена суспензија на летовите за обука.

Исто така, командата наредила и привремен прекин на сите летови на поморскиот хеликоптер „Пантер“.

Би можело да ве интересира

Макрон го повика Израел брзо да ја истражи смртта на новинарката на Ал Џезира

Петнаесет европски земји го повикуваат Израел да ги смени плановите за повеќе домови за доселеници

А1он

Абас: Израел е одговорен за смртта на новинарката Абу Алкех

Ана Ололовска

Палестинската управа одби заедничка истрага со Израелците за убиството на новинарката на „Ал Џезира“

Ана Ололовска

На Западниот брег убиена новинарка на Ал Џезира

Катерина Павлова-Николовска

Израел ги уапси двајцата Палестинци, кои со секири убија тројца Евреи во градот Елад

Ана Ололовска