Во американската сојузна држава Мисисипи најмалку 26 пратеници заразени со Ковид-19

Од:

Најмалку 26 пратеници и 10 вработени во Парламентот на американската сојузна држава Мисисипи се заразени со новиот коронавирус.

Парламентот на Мисисипи брои 174 пратеници.

Гувернерот на Мисисипи, Тајт Ривс уапти апел до сите кои биле во контакт со заразените пратеници да се тестираат што побрзо. Тој истакна дека мора да се почитува физичата дистанца и да се носат маски во затворен простор.

Би можело да ве интересира

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

САД бараат транспарентна истрага за експлозијата во Бејрут

А1он

Помпео: САД ја следат ситуацијата во Белорусија по спорните избори

А1он

Од Ковид-19 починаа најмалку 760 илјади луѓе во светот

А1он

Холанд не е болен од коронавирус

А1он

Дачиќ: Србија со ПЦР-тестот за соседите „дефинира некои односи во регионот“

Ландов