(ВИДЕО) Специјалци упаднаа во училиште во Хамбург, се трага по вооружени ученици

Од:

Вистинската драма се одвива во Хамбург, каде во едно училиште се евакуирани учениците и персоналот по дојава дека во зградата има вооружени луѓе.

Според неофицијални информации, наводно двајца ученици дошле вооружени во училиштето и и се заканувале на наставничка со пиштол.

Специјалните сили ја опколиле зградата и во тек е потера по вооружените ученици.

Засега не се познати други детали.

Би можело да ве интересира

Македонка избодена до смрт од сопругот во Германија, сведок бил 8-годишниот син

Катерина Ѓуровски

Напад во германската гимназија: Ученик со нож ги нападнал пријателите

Горан Наумовски

Во Германија не може да се влезе со стариот македонски пасош

Катерина Ѓуровски

32-годишен Македонец убиен во Германија, настрадал во тепачка со Еритрејци

Катерина Ѓуровски

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он