ВИДЕО: Снимен моментот кога е погодена зграда, репортерката во шок

Од:

Новинарката на Ал Џезира, Џомна ал-Шајед известуваше во живо од Појасот Газа кога зад неа можеше да се забележи удар врз палестинската висококатница

Додека репортерката ги изнесуваше најновите информации, силната експлозија го прекина известувањето.

На екранот зад неа можеше да се забележи експлозија.

Камерите го снимија моментот кога израелска ракета погоди палестинска зграда.

После тоа репортерката вознемирено рече дека е добро, но штотуку се случил масовен напад. После тоа се слуша нејзиното липање, додека водителот во студиото и рече да одмори, а за тоа време гледачите сепак можее да ја набљудуваат погодената зграда.

Би можело да ве интересира

Катар: Хамас потврди дека го добиле лековите наменети за заложниците во Газа

Горан Наумовски

Полицијата oд Лондон извести: Веруваме дека го пронајдовме телото на напаѓачот од Лондон

Горан Наумовски

Убиени цивили во Газа, меѓу нив и деца

А1он

Хезболах: Конфликтот со Израел ќе заврши кога ќе заврши војната во Газа

Дејвид Камерон: Израел треба сериозно да размисли пред понатамошна акција во Газа

Израелскиот напад врз Рафа однесе најмалку 30 жртви

А1он