ВИДЕО: Снежно невреме во делови од Велика Британија

Од:

Најмалку 40 сантиметри снег паднаа како последица на невремето „Лариса“, кое зафати делови од Велика Британија.

Силен ветер дувал со брзина од 80 километри на час, пишува „Дејли мејл“.

RAC ги предупреди возачите да „размислат внимателно пред да тргнат“ откако некои автомобили беа заглавени на М62 во Манчестер во текот на ноќта поради снег.

Сообраќајот е во прекин рано утринава во повеќе делови од земјата поради обилните снежни врнежи.

Утрово метеоролозите издадоа три „килибарни“ временски предупредувања за северна Англија, Мидленд, северен Велс и Северна Ирска.

Во останатиот дел од земјата на сила е „жолт“ метео аларм.

Во областите опфатени со „килибарното“ предупредување се очекуваат многу тешки услови за возење.

Во јужниот дел на Англија се очекуваат обилни врнежи од дожд.

Би можело да ве интересира

Британска подморница која мистериозно исчезнала во 1942 година е пронајдена во Грција

Тинејџер е осуден на доживотен затвор за подготвување терористички напад

(ВИДЕО) Руски пратеник: Ајде да ја уништиме Британија, тогаш ќе разговараат со нас

Катерина Павлова-Николовска

Медведев: Британија е вечен непријател на Москва

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шокантно гостување: Жена дојде гола во студиото на „Добро утро Британија“

Велика Британија објави нови санкции против Русија

Ана Ололовска