ВИДЕО: Силна експлозија во Балтимор: eдно лице почина, голем број се повредени

Од:

Голема експлозија на гас беше пријавена во американската сојузна држава Мериленд. Најмалку едно лице е починато, а повеќе луѓе се повредени, пренесоа локалните медиуми.

Пожарникарите, полицијата и брзата помош од Балтимор се наоѓаат на местото на настанот, го гаснат пожарот и им пружаат помош на повредените.

Според првичните информации, во експлозијата уништени биле три домови.

Би можело да ве интересира

Бугарија и САД потпишаа документи околу 5Г мрежите и нуклеарната енергија

Жарко Настоски

Американската амбасада во Анкара привремено се затвора од безбедносни причини

Жарко Настоски

Универзитет Колумбија: Администрацијата на Трамп можела да спречи смрт од Ковид-19 на 210.000 Американци

Ана Ололовска

Делегација на Министерството за енергетика на САД во посета на Србија: Договорот од Вашингтон носи просперитет за регионот

А1он

ФДА го одобри „Ремдесивир“ за лекување Ковид-19

Ана Ололовска

Комитетот за правда на Сенатот ја поддржа Барет за нов член на Врховниот суд на САД

Жарко Настоски