(ВИДЕО) Русија: Уништивме два американски ракетни системи

Од:

Руското Министерство за одбрана тврди дека руските сили уништиле два напредни американски ракетни системи ХИМАРС и складишта за муниција во источна Украина во кои биле сместени ракетите ХИМАРС.

dobivaj vesti na viber

Магацините наводно биле лоцирани во близина на линијата на фронтот во село јужно од Краматорск во регионот на Доњецк.

Би можело да ве интересира

Зеленски: Разговарав со Папата

Ана Ололовска

Украинската армија тврди дека од почетокот на војната убиени се над 43.000 руски војници

Ана Ололовска

Русија не прифаќа демилитаризација околу нуклеарката Запорожје, вели претставникот во ОН

А1он

Резников: Во Украина пристигнаa ракетни фрлачи од Велика Британија

А1он

Русите подготвуваат измама за Зеленски, соопшти украинската разузнавачка служба

А1он

Валас: Малку е веројатно дека Путин ќе успее да ја окупира Украина