ВИДЕО: Расте бројот на мртви и повредени во земјотресот во Индонезија, меѓу жртвите многу деца

Од:

Најмалку 162 лица загина, а најмалку 700 се повредени во земјотресот со јачина од 5,6 степени што ја погоди индонезиската провинција Западна Јава. Меѓу ѓртвите има голем број деца.

Четири училишта и 52 куќи се урнаа или беа сериозно оштетени во земјотресот во областа Цијанџур. Оштетени се и џамијата и болницата, јавуваат странските агенции.

Би можело да ве интересира

Земјотрес со магнитуда од 6 степени според Рихтер го погоди островот Сулавеси во Индонезија

Ана Ололовска

Силен земјотрес во Индонезија

Ана Ололовска

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Ана Ололовска

Индонезија: Забраната за секс надвор од брак не важи за туристите

А1он

Девет загинати и двајца повредени во експлозија во индонезиски рудник за јаглен

Ана Ололовска

Парламентот на Индонезија го усвои контроверзниот нов кривичен законик со кој се забранува вонбрачен секс

Ана Ололовска