(ВИДЕО) Пожар избувна во клуб во Шпанија, најмалку шестмина загинати

Од:

Најмалку шест лица загинаа во пожар во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал во популарниот ноќен клуб Театре, лоциран во областа Аталајас, околу шест часот по локално време.

Властите велат дека бројот на жртвите може да се зголеми. Брзата помош и другите служби за итна помош трагаат по лица кои се сметаат за исчезнати и биле во просториите на клубот во моментот на пожарот.

Четворица се во болница поради вдишување чад. Не е јасно што го предизвикало пожарот кој избувнал додека во клубот имало уште многу луѓе.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Големиот пожар во Тексас ја зема првата жртва

Големи пожари во Тексас, пожарот зафати 500.000 хектари земја

Во близина на Романовце опожарени се три бараки

Запалени возило, трактор и гаража во Кавадарци

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар во Кина, загинаа најмалку 15 лица, 44 се повредени

Горан Наумовски

ЦУК: Изгаснат пожарот над велешкото село Мелница

Горан Наумовски