ВИДЕО: Како се гради ветениот ѕид од Трамп на американско-мексиканската граница

Од:

На видеото е претставен планот и реализацијата на еден од капиталните проекти на американскиот претседател Трамп – градењето на граничниот ѕид кој треба да ги оддели двете соседни земји.

Прикажан е граничниот премин во Даглас, Аризона со околу 20 милји изграден заштитен ѕид кој би требало да спречи миграција, тероризам како и пренесување на дрога и други недозволени работи.

За изградените отприлика еден километар, според градежната компанија SWVC потрошени се повеќе 20,4 милиони американски долари, но во инвестицијата се вклучени и патиштата, осветлување, врати како и уредувања на просторот.

Би можело да ве интересира

Во САД користат крвна плазма од излекувани за лекување на новозаболени од Ковид-19

Ана Ололовска

Трамп нема да носи заштитна маска и покрај здравствените препораки

Ана Ололовска

Трамп го смени главниот разузнавач кој ја водеше истрагата за неговото отповикување

Ана Ололовска

Американски генерал пренесува искуства од борбата со вирусот во Јужна Кореја

А1он

Њујорк го тресе епидемија, градоначалникот и гувернерот бараат итна помош од Вашингтон

А1он

„Тагешпигел“: САД пресретнале заштитни маски наменети за Германија

А1он